צעירים הנמצאים בהליך פשיטת רגל לצורך מחיקת חובות?

הסדר נושים-ללא צו כינוס על פי סעיף 19 א' לפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], תש"ם-1980

 

רבים מבין המבקשים להכריז על עצמם כפושטי רגל הינם צעירים בגילאים 20-30 לחייהם.

על פי הנתונים המפורסמים על ידי לשכות פרסום המידע הממשלתיות הם מהווים  נתח של 30% מסך כלל החייבים בארץ.

 

לאדם צעיר שכוחו במותניו ונקלע להליך של פשיטת רגל, ישנם מספר אפשרויות לסיום ההליך כאשר האפשרות לקבל הפטר והכרזתו כפושט רגל לא אמורה להוות אופציה משום שבכך הוא מקשה על עצמו מאוד בהמשך עתידו בהיבטים רבים.

לכן.. אם אתה אדם צעיר או אישה צעירה שמתכנן לעצמו עתיד טוב  עם לימודים באופק , חתונה ולקיחת משכנתא אני קורא לך "החייב הנבון ", תאמינו או לא, גם חייב יכול שיהיה נבון.

 

2 האופציות הטובות ביותר עבור "החייב הנבון "

 

  1. הסדר נושים לפני צוו הכינוס סעיך 19.א לפקודה

זאת האופצייה העדיפה כאשר תנאי הבסיס הוא שעל החייב להציע לכלל נושיו הצעת הסדר שהיא לפחות 30% מגובה החוב. לכך מתלוות עוד הוצאות אשר אף מאמירות את סכום התשלום לכדי – 40% מסך החובות, צעיר שחושב נכון ויש בידו האפשרות לגייס כ- 40% מסך חובותיו  (אפשר לראות את זאת גם כך ש 60% מהחוב נמחק) לנושיו עדיף לאמץ אופציה זו אשר אינה מאפשרת הסדר לחובותיו ללא צו כינוס.

 

  1. לפי סעיף 34 לפקודת פשיטת הרגל

הסדר נושים לאחר צו הכינוס לפי סעיף 33 וזה המוצא האחרון ל"חייב הנבון" למנוע הכרזה כפושט רגל מביהמ"ש. בהסדר האמור ישלם החייב סדר גודל נמוך משמעותית מגובה חובותיו אשר אושרו על ידי המנהל המיוחד.

בהסדר מסוג זה על החייב להשיג "קואלציית נושים" התומכים בהסדרו של החייב אחד התנאים על פי חוקי הסעיף היינו " רוב נושים וכשלושת רבעי ערך נשייה " ובמילים פשוטות 51% ממספר הנושים  ( נניח שיש 8 נושים אז 5 יספיקו) וכן שאותם נושים הם בעלי 75% מהחובות בתיק.

נשמע קצת מסובך, אך זה אפשרי. דיאלוג ומתן מידע לנושים או לבאי כוחם יכול לפתור זאת.

 

לסיכום:

  • בשני התרחישים להל"ן " החייב הנבון " נפגע פחות מסטטוס פושט הרגל כאשר באפשרות הראשונה לפי סעיף 19 א' הוא אפילו נמנע מהסטטוס של " צו כינוס" שמתקבל נגד החייב (לבקשת חייב או בקשת נושה) בבית המשפט המחוזי.

 

 

תגובה אחת
השארת תגובה